Autor Téma: Dovoz auta z UK  (Přečteno 4841 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline MarkKiss

  • Rinkashikume Medozukamikame
  • WorkShop
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1028
Dovoz auta z UK
« kdy: Březen 12, 2013, 03:11:47 odpoledne »
Ahojte nasel jsem tohle:

Ma stim nekdo zkusenost pripadne vi o tom nekdo vice ? Diky

Dovoz vozidla s pravostranným řízením z jiného členského státu Evropské Unie

Postup pro vlastní dovoz vozidla ze státu Evropské unie
1.   Udělení osvědčení o homologaci typu ES nebo schválení technické způsobilosti typu vozidla vydané jiným členských státem EU.
2.   Pro vozidlo, u něhož není prokázáno udělení osvědčení o homologaci typu ES nebo schválení technické způsobilosti typu vozidla vydané jiným členským státem Evropské unie, platí ustanovení odst. 3 § 35 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.
3.   Osvědčení o registraci silničního motorového vozidla a technický průkaz silničního motorového vozidla, pokud byl vydán. Žadatel doloží originály ze země původu nebo ze země poslední registraci.
4.   Evidenční kontrola

Pro registraci vozidla v České republice je v zásadě platný požadavek levostranného řízení, ale na základě základních právních principů práva Evropské unie, tj. volný pohyb zboží a volný pohyb osob, je možné udělit výjimku pro registraci vozidla s pravostranným řízením jednotlivě dovezeného z členského státu Evropské unie a to v případě, že se jedná o přesun vlastního vozidla v rámci Evropské unie. Vzhledem k zákonným požadavkům na bezpečnost silničního provozu bude tato výjimka udělena pouze na základě níže uvedených požadavků.

Výjimka bude udělena za předpokladu splnění všech následujících požadavků

1.   Žadatel o udělení výjimky pro registraci vozidla, tj. vlastník vozidla (dále jen žadatel) pobýval na území členského státu EU a stěhuje se na území České republiky, přičemž současně s tím přesouvá svoje vozidlo, což prokáže zápisem v technickém průkazu nebo osvědčení o registraci vozidla.
2.   Vozidlo bude upraveno z hlediska světelných zařízení a nepřímých výhledů (zrcátka) pro provoz pravostranný, což bude doloženo technickým protokolem z pověřené zkušebny o kontrole nepřímého výhledu z vozidla a doložením nastavení světlometů pro pravostranný provoz.

Pověřené zkušebny:      DEKRA Automobil a.s.
               Türkova 1001
               149 00  Praha 4
               tel: 267 288 111

               TÜV SÜD Czech s.r.o.
               Novodvorská 994/138
               142 21  Praha 4
               tel: 239 046 900
Upozornění:
 
1.   Pro udělení výjimky pro vlastní registraci vozidla je žadatel povinen mít pobyt na území České republiky.
2.   Vlastní výjimka je nepřenosná na jinou osobu a v případě, že dotyčná osoba již nehodlá dále vozidlo v ČR  provozovat musí být vozidlo trvale vyřazeno nebo vyvezeno.

Nejezdim rychle, letam nizko
RX7 S5 TII Cabrio